Kadra

mgr Iwona Głazik - Czarnecka - dyrektor przedszkola

mgr Magda Ałaszkiewicz

Jestem absolwentką UWM w Olsztynie na kierunku Pedagogika, uzupełniam swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Prywatnie mama 3- letniej córeczki i 6-letniego syna. W pracy z dziećmi najważniejsza jest dla mnie cierpliwość, zrozumienie potrzeb każdego z dzieci oraz bezpieczeństwo - by małe krasnoludki czuły się szczęśliwe.

W swojej pracy staram się w kreatywny, a zarazem prosty sposób motywować dzieci do działania, by rozwijały się doskonaliły swoje umiejętności. Ważne są dla mnie również codzienne czynności do których potrzebna jest zwykła madczyna pomoc, by dzieci umiały im sprostać. Jestem osobą pogodną, otwartą, sumienną i pełną pozytywnej energii.

Więcej

mgr Monika Dombrowska - zastępca dyrektora

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na Kierunku Pedagogika Specjalna. Ukończyłam również studia podyplomowe z Gimnastyki korekcyjnej na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Ukończyłam szkolenie uzyskując tytuł Terapeuty ręki i trenera grafomotoryki. Rozwój zawodowy jest dla mnie bardzo ważny, dlatego nieustannie uczestniczę w szkoleniach, kursach m.in. z zakresu Arteterapii, Dziecięcej matematyki, Integracji Sensorycznej, Terapii ręki.

W działaniach dydaktyczno - wychowawczych najważniejsze jest dla mnie odkrywanie możliwości, zdolności każdego dziecka, doświadczenie poprzez działanie oraz wspólne pokonywanie słabości. W pracy z dziećmi kładę duży nacisk na rozwój zdolności matematycznych i plastycznych. Staram się pokazać przedszkolakom świat, w którym jest dobro, szacunek i wzajemna tolerancja. Praca z dziećmi przynosi mi dużo satysfakcji i zadowolenia. W wolnym czasie czytam, fotografuję, tworzę pomoce do zajęć i aktywnie spędzam czas na świeżym powietrzu.


Więcej

Magdalena Świstun

Jestem absolwentką Gdańskiej Szkoły Humanistycznej na kierunku Pedagogika ze specjalnością edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z kształceniem integracyjnym. Nieustannie uzupełniam swoją wiedzę i kwalifikacje uczęszczając na kursy i szkolenia dla nauczycieli.

Głównym celem mojej pracy jest poszerzanie wiedzy swoich wychowanków poprzez kreatywne i twórcze działania. Stosuję metody oparte na różnorodnych zabawach, obserwacji i pokazie. Priorytetem dla mnie jest, aby dzieci poprzez działania poznały nie tylko świat zewnętrzny, ale również własne emocje, co jest kluczem do prawidłowego rozwoju. W codziennej mojej pracy staram się, by każdy dzień w przedszkolu przynosił wiele radości, nowych umiejętności, a także „apetytu” na każdy kolejny dzień.

W 2018r. ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej

mgr Anna Pawelczyk

Lektor języka angielskiego

Jestem absolwentką Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych. Studia magisterskie ukończyłam na kierunku Pedagogika na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

W pracy z dziećmi najbardziej liczą się dla mnie komunikacja i przyswajanie słownictwa. Naukę poprzez zabawę uważam za najlepszą formę edukacji przedszkolaków, dlatego podczas swoich zajęć stosuję mnóstwo piosenek, zabaw i gier językowych uprzyjemniających poznawanie języka angielskiego.

Własnoręcznie przygotowuję pomoce dydaktyczne oraz gry. Zależy mi, aby zajęcia były atrakcyjne i żeby przedszkolaki chętnie brały w nich udział. Do pracy motywują mnie postępy uczniów, ponieważ dzięki nim widzę, że moja praca przynosi efekty.

Bardzo lubię uczyć dzieci języka angielskiego, wspólnie z nimi bawić się i śmiać.

W 2018r. ukończyłam kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej

mgr Aleksandra Jezierska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Nauczania Początkowego. Przygotowując się do pracy z dziećmi, równolegle ze studiami kontynuowałam naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdańsku. Bardzo lubię śpiew i muzykę, dlatego kierunek ten był moim naturalnym wyborem. Chcę docierać do dzieci poprzez ruch i muzykę wykorzystując ich naturalne predyspozycje. W swojej pracy chcę również rozbudzać zainteresowania dzieci otaczającym ich światem wykorzystując zabawy integracyjne, metodę dramy, różnorodne zajęcia plastyczne i konstrukcyjne.

Oprócz studiów ukończyłam też studia podyplomowe z muzykoterapii na Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz z oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim.

Swój warsztat pracy doskonalę także poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach:

„Doświadczam, ćwiczę, rozumiem – matematyka w działaniu”

„Praca z dzieckiem trudnym”

„Sensoryka a plastyka”

„Każde dziecko jest badaczem”

„Mruczący kotek – czyli relaksacja w pracy z przedszkolakami”

Jestem osobą pogodną, sumienną i empatyczną. Lubię muzykę, dobre książki i różnego rodzaju robótki ręczne.

Więcej

Agata Goitowska

Studia pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej dały mi możliwość pracy z dziećmi w przedszkolu. W swojej pracy kieruje się słowami cenionego pedagoga Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” W relacji z dziećmi najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, cierpliwość i uśmiech każdego przedszkolaka. W swojej pracy duży nacisk kładę na zajęcia sensoryczne. Ukończyłam szkolenie z prowadzenia zajęć sensorycznych. Jestem osobą sumienną, miłą i empatyczną. Lubię książki i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Więcej

mgr Monika Reglińska

Jestem absolwentką Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Prywatnie jestem animatorem. W pracy z dziećmi ważne jest dla mnie ich dobro oraz bezpieczeństwo. W swojej pracy dbam o to, aby każdy krasnoludek czuł się szczęśliwy. Do wszystkich podchodzę z cierpliwością i miłością oraz staram się, aby moi podopieczni rozwijali swoje umiejętności i zdolności kreatywne. Jestem osobą miłą , sumienną oraz uśmiechniętą.

Więcej

Aneta Stanisławska - pomoc nauczyciela

Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W życiu stawiam na relacje rodzinne i rozwój osobisty. W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie ich bezpieczeństwo oraz to, by komfortowo się czuły. Praca z dziećmi przynosi mi przede wszystkim satysfakcję. Cieszy mnie, gdy dzieci się rozwijają, a ja mogę być częścią tego rozwoju. Czerpię radość z każdego dnia, który z nimi spędzam, bo każdy dzień z nimi uczy czegoś nowego.Jestem osobą otwartą i pełną energii, co przekłada się na to, że nie boję się podejmować nowych wyzwań, zadań i ryzyka.

Więcej

Zobacz filmik z naszego przedszkola